Tisk novin, časopisů a dalších periodik

Kdo by neznal denní tisk, městské listy či jiná periodika. Pro tisk klasických novin používáme ofset nebo recyklovaný papír. Můžeme volit různé rozměry papíru, nejčastěji se používá 460 x 315 mm, případně pro městské listy ještě vazba V1, tedy vazba šitá drátem ve hřbetu na stříšku.

Noviny se často tisknou na specifický novinový papír a jen se skládají. V naší tiskárně umíme udělat klasický rozměr i jakýkoliv atypický. Neváhejte se nás  zeptat, jsme tu pro vás! 

 

Časopisy

Časopis patří do kategorie periodické tiskoviny. Obvykle se tiskne v klasickém formátu A4 na papír o gramáži 80 g. Co se týče papíru, pro časopis lze volit různou gramáž a počet stránek, který však musí být dělitelný čtyřmi.  Nejčastější je varianta, kdy obálka má větší gramáž + lesk a vnitřek tvoří slabší papír, ale může se udělat jakákoliv kombinace dle Vašeho přání. Vazbou pro časopis je pak klasicky vazba šitá, tedy V1. Někdy podle počtu stránek a papíru můžeme časopis vyrobit ve vazbě V2 - lepená vazba, brožovaná, V3 - šitá vazba drátem, dvě skobičky a více v ploše, nebo V4 - šitá měkká vazba nití. Pokud máte připravena tisková data, rovnou se obraťte na naši obchodnici, ta Vám pomůže, poradí s papírem a vytvoří kalkulaci. Pokud nemáte grafika, umíme Vám připravit obsah na míru. Těšíme se na spolupráci.